Tulevat tapahtumat



17.3.2018 Erikoisnäyttely 2018, Rasspecialen 2018. Vuosikokous pidetään erikoisnäyttelyn jälkeen.

Skipittelyt kerran kuukaudessa Pääkaupunkiseudulla ja Turussa.
Lisätietoja alueellinen toiminta välilehdellä.

Ajankohtaista


Pentuja myynnissä sekä astutusilmoitus pentuvälitysosiossa


Jalostusuroslistalla uusia uroksia

Satunnainen kuva

Schipperke Club of Finland 2017

BOARD OF DIRECTORS

Chairman

Silja Åkerfelt
Takapellonkatu 6 A
24260 SALO

040 530 8015

sakerfelt@gmail.com 



Vice Chairman

Olli Tuhkanen
040 9619 881

olli.tuhkanen@gmail.com



Secretary

Katja Jaranne

kjaranne@gmail.com



Miia Laaksonen

miia.laaksonen@netti.fi



Malena Kumpulainen

malena.kumpulainen@gmail.com


Janna Pinnoija

jannapinnioja@gmail.com
 


Susanna Stenberg

sussustenberg@gmail.com


VICE MEMBERS

Stina Högnabba

stinahognabba@gmail.com


Aini Kares-Salonen

aini.karessalonen@gmail.com



OTHER

 


Membership liaison

Aini Kares-Salonen

aini.karessalonen@gmail.com

Suomen Schipperkekerho ry

Suupohjan Osuuspankki

IBAN: FI52 4730 4820 0080 93

BIC: POPFF122


Treasurer

Nina Blomqvist
Haapatie 25 D 51
01360 Vantaa

044 3713883 

ninab.koti@hotmail.com


Web

Silja Åkerfelt
schipperkesivut@gmail.com


Puppy referrals

Helena Tuormala
0400 387 938

helena.tuormala@kymp.net


Laivis Magazine Editorial staff

Minkeli Welling
minkeli.welling@gmail.com 

Karoliina Korkeakoski
karoliina.korkeakoski@gmail.com 

Jenni Korhonen
adurodiel@gmail.com

Kirsi Huoponen
khuopone@abo.fi


Agility matters

Miia Laaksonen
miia.laaksonenmiau.pngnetti.fi


Breeding Committee

Kirsi Liipo 
kirsi.liipo@gmail.com 

Pirjo Lehmustola-Franzén
pirjo.franzen@gmail.com

Stina Högnabba
stinahognabba@gmail.com

Nina Blomqvist
ninab.koti@hotmail.com

Emmi Salmivuori 
aho.emmi@gmail.com




Schipperke Club of Finland bank account details

Suomen Schipperkekerho ry

Suupohjan Osuuspankki

IBAN: FI52 4730 4820 0080 93

BIC: POPFF122