Tulevat tapahtumat

kide2.jpg

*************************

Skipittelyt kerran kuukaudessa Pääkaupunkiseudulla ja Turussa.
Lisätietoja alueellinen toiminta välilehdellä.

Päivityksiä

13.9
Astutusilmoitus

13.9
Ulkomuodon jalostustarkastus

12.8
Pentuja myynnissä

31.7
Harrastus, RallyToko

27.7
Jalostusuroslista

27.7
Harrastus, Luonnetesti

27.7
Harrastus, Koiratanssi

27.7
Tapahtumat, syysleiri

22.7
Alueellinen toiminta

9.7
Pentuvälitys, astutusilmoitus

4.7
Valokuvauskilpailu, tiedotteet

18.6
Astutusilmoitus

9.6.2017
Toimihenkilöt
Erikoisnäyttelyn tulokset

5.6.2017
Harrastukset - Nose work

31.5.2017
Pentuvälitys

29.5.2017
Kasvattajalista

23.5.2017
Vuoden 2016 Schipperket

22.5.2017
Pentulista ja jalostusuroslista

Satunnainen kuva

Kasvattajia

Kasvattajat ovat Suomen Schipperkekerho ry:n jäseniä ● Breeders on the list are members of The Schipperke Club of Finland ● When calling from abroad, please add the country code 358 and leave out the first zero in the telephone or fax number.


Ilmoitus kasvattajahakemistossa 10 euroa vuosi.

*Jalostusuros/-uroksia **Pentuja suunnitteilla 

Jos haluat lisätä oman ilmoituksen, ota ensin yhteyttä aini.karessalonen@gmail.com 


Ilmoitusten päivitykset osoitteeseen schipperkesivut@gmail.com

Tulostettava sivu - printer friendly version




Kennel

AINA SINUN * **

Elena Kuisma

044 010 6979

Jyväskylä

elena.kuisma@gmail.com

Kennel

ALENAS * **

 

Leena Parviainen

040 952 5428

Koikyläntie 47 
08680 LOHJA

leena.parviainen@alenas.net 

Kotisivut

Kennel

ARLESY'N **

Arja Rämö

040 413 7745

Östergårdintie 16
06830 KULLOONKYLÄ

 arja.ramo@gmail.com

 

Kennel

BLACK CIRCUS * **

 

Marjatta Virtanen

040-7155317

Taulamatintie 7
04200 KERAVA

pikipannu@gmail.com

Kotisivut

Kennel

BLACK WIZARD'S **

Anne Granström

0400-678 450

Sivulantie 111,
44300 KONNEVESI

anne.granstrom@pp.inet.fi

Kotisivut

Kennel

BOYNCY *

Jaana Lempinen

0400-567050

Itä-Ähtärintie 213
63700 ÄHTÄRI

 jhlempinen@gmail.com

Kotisivut

Kennel

CAZORRO**

Carita Kivistö

040 511 9573

Pääksyntie 279

27800 SÄKYLÄ

carita.kivisto@dnainternet.net

Kennel

COROS * **

Johanna Stolt, Carola ja Risto Ojanperä

040 508 8110

Kauppalantie 13 b 2
02700 KAUNIAINEN

johanna@stolt.fi

Kotisivut

 

Kennel

DIVA´S HEROES* **

Eija Parviainen            Sari Parviainen

045-6303599              045-6303602

Kaivokselantie 8 D 30
01610 VANTAA

eija.parviainen1@gmail.com

parviainensari0@gmail.com

Kennel

DURANTE **

Pirjo Lehmustola-Franzén

040 538 1179

Tyrväänkyläntie 93,
38250  SASTAMALA

pirjo.franzen@gmail.com

Kotisivut

 

Kennel

FANDAL'S **

 

Kristiina Laurell

040 532 4492

UUSIKAUPUNKI

kristiina@fandals.net

Kotisivut

Kennel

INTOPIUKAN * **

Heidi Vierros

040 846 4558

Lehtohaantie 5
71480 KURKIMÄKI. Kuopio

heidinet@msn.com

Kennel

ISON MUSTAN * **

Jessica Kiuru

044 5005310

Savikonkatu 55 B 9
11710 Riihimäki

jessica.kiuru@luukku.com


Kennel

JENISEIN **

Aija Hauta-aho

050-369 8701

Hyvinkää

aija.hautaaho@gmail.com

Kotisivut

Kennel

KARE-SARAN * **

Saara Kares

044 291 5477

Asemantie 428,
36100 KANGASALA AS

karesaran@gmail.com

Kotisivut

Kennel

KÖPISHKI * **

Pia Kivisammal

040 7387194

Vellamonkatu 15 A 5
00550 Helsinki

pia.kivisammal@kolumbus.fi

Kennel

LUUPÄÄN **

Anita Kallionpää

040 5117957

AURA 

atakallio@gmail.com 

Kotisivut

Kennel

MANDELS **

Carita Weijola

(09) 221 4130
02480 KIRKKONUMMI

(09) 853 7150 ESPOO

 

Kennel

MIMORIN **

Tanja Kangas

050 5679198

Aittapolku 8
35800 Mänttä

kangastt@gmail.com

Kotisivut

Kennel 

MUSTAN FREGATIN **

Janna Pinnioja

040 562 5429

Pusurinkatu 42
30100 FORSSA

jannapinnioja@gmail.com

Kotisivut

Kennel

MUSTAN NUUKAN **

Vuokko Rintala

+358 40 708 3545

Rajakankaantie 19
66400 LAIHIA

vuokko.rintala@hotmail.com

Kotisivut

Kennel

MUSTAVUOREN  * 

Leena Jussila    

040 727 9169 

Rajulininkuja 9
47900 Vuohijärvi, Kouvola

leena.jussila@outlook.com
 

Kennel

MYSTINEN **

 Nina Blomqvist

+358 44 371 3883

Vaahterakuja 8 B
01360 Vantaa

ninab.koti@hotmail.com

Kennel

NUOTTAKUNINKAAN **

Nina Siira

0400 927212

Naantali (Rymättylä)

nsiira@gmail.com

Kennel

PIKKUHÄJYN * **

Pirjo-Riitta Salo

040 756 2714

Peltosentie 5 B 5
61850 KAUHAJOKI

prs@pikkuhajyn.fi

Kotisivut

Kennel

PORTINVARTIJAN * **

Pia Jalomeri

+358 41 524 5711

Metsäuodintie 246
47200 Elimäki

pia.jalomeri@gmail.com

Kotisivut

Kennel

QUEEN GINGER'S * **

Kirsi Liipo

0500- 665 062

Isoperkontie 36,
28200 PORI

queengingers@gmail.com

Kotisivut

Kennel

QUIANG SHI * **

Verna Butzow

040 8392044

02570 Siuntio

verna.butzow@hotmail.com

Kotisivut

Kennel

RANTAHAUKUN * **

Eeva Hyvärinen

040 731 5523

Jokelantie 50,
77600 SUONENJOKI

hyvarinen.eeva@hotmail.com

 

Kennel

RIEMUKAS **

Tanja Sundqvist

050 3805740

Hersalantie 582 
16730 KUTAJÄRVI

tanja.sundqvist@phnet.fi

 

Kennel

SHALIM * **

Sari Lukka

050 310 1733, (02) 674 6654

Siikatie 25,
29200 HARJAVALTA

lukka@dnainternet.net

Kotisivut

Kennel

STABLEHILLS **

Päivi Laakso

+358 44 011 1876

Kullaantie 572
28260 HARJUNPÄÄ

 

 

Kennel 

TAIKURIN * **

Marjaana Pakkala

(06) 512 0043

Kuortaneentie 556,
63400 ALAVUS

mapakkal@suomi24.fi

Kennel

TALVENKUKAN **

Soile Kalliomäki

044 3813390

Moukaritie 4 a
05400 Jokela

soile.kalliomaki@gmail.com

Kennel

TULIKIPUNAN * **

Maria Virtanen

050-5720188

Kontiotie 3B 22
90530 Oulu

tulikipunan@kapsi.fi

Kotisivut

Kennel

USVATAIFUUNIN **

Laura Saranpää

+358 400 987 488

Hippiäisentaival 3 B 9
60200 Seinäjoki

laura.saranpaa@gmail.com

Kotisivut

Kennel

VISSASEN**

Kaija Ristolainen

050 5726537

Parkkilantie 74
52110 Majavesi

kaijaristolainen@gmail.com

Kotisivut